dr Aleksandra Pędrak
e-mail: a.pedrak@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek/Program kształcenia: Informatyka

Dr nauk fizycznych; rozprawa doktorska pt. „Ukryte symetrie w modelach jądrowych” obroniona w 2016 r. Udział w projekcie badawczym w ramach działalności Konsorcjum COPIN, Nr projektu: 04-113, IPHC/CRNS, Strasbourg, Francja; udział w projekcie badawczym w ramach programu Bogolubova-Infelda, Joint Institute for Nuclear Research, Dubna, Rosja, udział w grancie Harmonia 9 Narodowego Centrum Nauki. Doświadczenie zawodowe skupione wokół następujących zagadnień: zastosowanie perturbacyjnych metod w QCD do analizy procesów ekskluzywnych; analiza symetrii modelów jądrowych (w szczególności modeli ±średniego pola) przy wykorzystaniu matematycznych narządzi analizy funkcjonalnej, teorii grup i reprezentacji; wykorzystanie narządzi numerycznych i algebry symbolicznej programu Mathematica do analizy problemów symetrii w modelach jądrowych przy wykorzystaniu, współpraca w tworzeniu algorytmu algebry symbolicznej w języku programowania Reduce do generowania bazy nieprzywiedlnych reprezentacji grup punktowych. Autorka 5 publikacji naukowych.