dr Aneta Stańczak
e-mail: a.stanczak@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Finanse i Rachunkowość

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2013 r. dr nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia. Od 2006 r. nauczyciel akademicki w Akademii Finansów i Biznesu Vistula (dawniej Akademii Finansów). W latach 2008-2013 nauczyciel akademicki w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Uczestniczka seminarium doktoranckiego „Rola szkolnictwa wyższego w kształtowaniu społeczeństwa wiedzy” w Instytucie Społeczeństwa Wiedzy przy Fundacji Rektorów Polskich. Udział w projekcie badawczo–rozwojowym „System edukacji w Polsce, a współczesne wyzwania cywilizacyjne”. Wykonawca w projekcie unijnym „Nowe oblicze rachunkowości” w Akademii Finansów w Warszawie – w ramach projektu opracowanie materiałów z zakresu „Przykłady zastosowania analizy sprawozdań finansowych do oceny ryzyka w zarządzaniu finansami i wpływu strategii na wartość firmy”. Wykonawca w projekcie „Innowacyjna i sprawna administracja źródłem sukcesu w gospodarce opartej na wiedzy” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z EFS – w ramach projektu przeprowadzenie szkoleń, dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego, z zarządzania projektem. Od pięciu lat zawodowo związana z zarządzaniem w jednostkach oświatowych. Od 2017 r. dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Królowej Jadwigi w Wołominie.

Zainteresowania badawcze/dydaktyczne:

• finanse, analiza finansowa;