Anna Pawlak

e-mail: a.pawlak@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Finanse i Rachunkowość

Wykładowca akademicki od 2018 r., doktorat obroniła w Szkole Głównej Handlowej w Kolegium Gospodarki Światowej, w dziedzinie finansowania handlu międzynarodowego. Prowadzenie zajęć ułatwia jej ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe, w tym na różnych szczeblach kierowniczych od 2003-2018 r. Większość kariery zawodowej związana była z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A., gdzie współtworzyła i wiele lat kierowała działem zajmującym się ubezpieczeniami projektów inwestycyjnych. Posiada doświadczenie związane z kierowaniem zespołem, oceną ryzyka kredytowego, stosowaniem i konstruowaniem instrumentów ubezpieczeniowych oraz gwarancji, a także działalnością kredytową i obsługą transakcji handlowych przez banki, product management, w tym badaniami rynkowymi również we współpracy ze środowiskiem naukowym.

Zainteresowania dydaktyczne:

• efektywnością przedsiębiorstwa, rynku finansowego oraz bankowości.