Specjalista z zakresu strategii rozwoju przedsiębiorstw i zarządzania organizacjami. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Stosunki Międzynarodowe Akademii Finansów i Biznesu Vistula Od 2013 roku współpracuje z Instytutem Finansów na Wydziale Biznesu i Stosunków Międzynarodowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

• Pełnione funkcje organizacyjne i akademickie:

• Od II. 2014 do chwili obecnej wykładowca w Katedrze Finansów i Rachunkowości Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula
    • Od II. 2014 do chwili obecnej wykładowca w Katedrze Hotelarstwa i Gastronomii Wydziału Turystyki i Rekreacji w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji

Wykładane przedmioty:

• Formy Finansowania Działalności Gospodarczej,
    • Podstawy Zarządzania,
    • Fundusze UE,
    • Innowacje Finansowe,
    • Inwestycje Finansowe
  • Publikacje naukowe (z ostatnich 3 lat):

2013

1. Anna Maria Wiśniewska: Controlling w systemie zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami, w: Controlling w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Monografia. Wydawnictwa Uczelni Vistula, 2013, Red. T. Kamiński
    2. Anna Maria Wiśniewska: Małe i średnie przedsiębiorstwa w rozwoju gospodarczym województwa mazowieckiego w: Ekonomia III, Wydawnictwo Uczelni Vistula 2013, Zeszyty Naukowe Uczelni Vistula 32/2013.
    3. Anna Maria Wiśniewska: Wpływ sytuacji finansowej MSP na rozwój gospodarczy województwa mazowieckiego, w: Sektor finansów w rozwoju gospodarczym kraju – dylematy, kierunki zmian cz. 2. Monografia. Wydawnictwo Uczelni Vistula 2013 Red. Tadeusz Kamiński, Olga Charucka.

2014

1. Anna Maria Wiśniewska: Wpływ globalnego kryzysu na funkcjonowanie małych i średnich przedsiębiorstw z województwa mazowieckiego, [w:] Wpływ globalnego kryzysu finansowego na działalność wybranych sfer gospodarki red. Andrzej Dorosz, Warszawa 2014 Monografia. Wydawnictwo Uczelni Vistula.
    2. Anna Maria Wiśniewska: Innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw, inwestycje, kierunki przemian, Ekonomia V, Zeszyty Naukowe Uczelni Vistula 35/2014.
    3. Anna Maria Wiśniewska: Zarządzanie ryzykiem w małym i średnim przedsiębiorstwie (na przykładzie województwa mazowieckiego) [w:] Różne oblicza zarządzania ryzykiem, red. Juliusz Kotyński, Warszawa 2014. Monografia. Wydawnictwo Uczelni Vistula. (Konkurs na artykuł związany zarządzania ryzykiem w Instytucie Zarządzania Ryzykiem Uczelni Vistula)
    4. Anna Maria Wiśniewska: Partnerstwo Publiczno-Prywatne w małych i średnich przedsiębiorstwach turystycznych i rekreacyjnych Złożone do wydawnictwa Uczelni Vistula
    5. Anna Maria Wiśniewska, Joanna Antczak: Controlling a strategie rozwoju MSP na Mazowszu. Monografia współautorska. Wydawnictwo Uczelni Vistula.

Działania naukowe:

Udział w projekcie badawczym AFiBV dotyczącym rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: