Dr Antoni Masiukiewicz - Uczelnia Vistula

e-mail:  a.masiukiewicz@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Inżynierski
Kierunek kształcenia: Informatyka

Absolwent Instytutu Radioelektroniki na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej; specjalizuje się w tematyce stałości częstotliwości, optymalizacji szumów i technologiach bezprzewodowych; karierę naukową rozpoczął w Zakładzie Piezoelektroniki w Instytucie Tele- i Radiotechnicznym, gdzie prowadził badania dotyczące optymalizacji szumowej wysokostabilnych generatorów kwarcowych; był założycielem, właścicielem i prezesem zarządu firmy Intersat Sp. z o.o., która uruchomiła i prowadziła Call Center na potrzeby firm ZWUT i Siemens Polska.; w spółce PTK Centertel (operator sieci IDEA i ORANGE) odpowiadał m.in. za wdrożenie zapisów ustawy Prawo Telekomunikacyjne, brał udział w przygotowaniu stanowisk spółki w procesie badania rynków właściwych w obszarze telefonii mobilnej oraz w przygotowaniu ofert w przetargach na wolne częstotliwości; otrzymał szereg wyróżnień i nagród w związku z prowadzonymi badaniami naukowymi i działalnością organizacyjną; jest współautorem 8 patentów, monografii „Aplikacje i technologie bezprzewodowe” oraz autorem/współautorem kilkudziesięciu opracowań, 33 referatów  na konferencjach krajowych i międzynarodowych i 43 artykułów; jego prace cytowano w 37 źródłach krajowych i zagranicznych.

Zainteresowania badawcze:

• konstrukcja i optymalizacja wybranych układów elektronicznych;
  • źródła czasu i częstotliwości sterowane GPS;
  • optymalizacja poziomu szumów w wysokostabilnych generatorach kwarcowych;
  • precyzyjne źródła częstotliwości do systemów telekomunikacyjnych, sieci bezprzewodowe 802.11;
  • analiza i optymalizacja wybranych parametrów warstwy fizycznej warstwy PHY i MAC;
  • optymalizacja wyboru kanałów w sieciach domowych i prywatnych możliwości lokalizacji obiektów za pomocą technologii bezprzewodowych.