Adiunkt na kierunku Stosunki Międzynarodowe w AFiB Vistula

• Zainteresowania badawcze

Międzynarodowy ład polityczny i gospodarczy, Globalne dobra publiczne, Multilateralizm, Przyszłość integracji europejskiej

• Wykładane przedmioty

Organizacje międzynarodowe, Zarządzanie polityką globalną, Etyka w stosunkach międzynarodowych

• Wykłada gościnnie na uniwersytetach zagranicznych lub krajowych

Stany Zjednoczone, Niemcy, Włochy, Japonia, Bałkany, państwa Partnerstwa Wschodniego

• Zajmowane stanowiska (historia stanowisk naukowych)

Stypendysta w School of Transnational Governance, European University Institute we Florencji (2018); Członek Korespondent Carnegie Council for Ethics in International Affairs w Nowym Jorku (2014-17); Stypendysta Transatlantic Academy w Waszyngtonie (2013-14); Członek Rady Naukowej Instytutu Zachodniego w Poznaniu (2011-13)

• Zajmowane stanowiska (pełnione funkcje organizacyjne i akademickie)

Szef Katedry Stosunków Międzynarodowych w AFiB Vistula (2014-17); Dyrektor Wykonawczy Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie (2010-13); Doradca Delegatów Parlamentu RP w Konwencie ds. Przyszłości Europy (2002-2003); Członek Narodowej Rady Integracji Europejskiej (2002-2004); Członek Rady Programowej Inicjatywy TAK w Referendum.

• Działania naukowe

Projekty badawcze nt. policentrycznego ładu międzynarodowego, reformy strefy euro, polityki bezpieczeństwa i obronności UE

• Najważniejsze publikacje (z ostatnich 3 lat)

E. Nowak, A Polycentric World Order and the Supply and Demand of Global Public Goods, “Yearbook of the Institute of East-Central Europe”, vol. 15, no. 4, pp.29-45.

Gorzelak, M. Götz, B. E. Nowak, A. Nowak-Far, W. M. Orłowski, Co dalej z Euro? Trzy scenariusze dla Polski, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Warszawa 2017.

Nowak, E.Kaliszuk, A. Kłos, M. Kruszka, Zmiany Instytucjonalne i regulacyjne handlu i finansach międzynarodowych, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Warszawa 2015.

Antoszewski, E. Bendyk, M.Frączek, A. Giza, G. Gorzelak, J. Hausner, H. Izdebski, R. Matyja, S. Mazur, B. E. Nowak, J. Raciborski, J. Reiter, D. Sześciło, Państwo i My. Osiem grzechów głównych Rzeczypospolitej, Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, Kraków 2015.

Flockhart, C. A. Kupchan, C. Lin, B. E. Nowak, P. W. Quirk, L. Xiang, Liberal Order in a Post-Western World, Transatlantic Academy, Washington DC 2014.

Nowak, Domestic Sources of Multilateral Diplomacy: The Case of Poland’s Climate Policy, w: W. Hofmeister, P. Rueppel (red.), Climate Change Diplomacy. The Way Forward for Asia and Europe, Konrad Adenauer Stiftung, East Asian Institute, European Policy Centre, European Union Centre in Singapore, Singapore 2014, s. 53-61.

B. Nowak, Wybory i kampania na niestałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ,  „Sprawy Międzynarodowe”  4/2014, s. 145-169.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: