Dr Bartłomiej E. Nowak - Uczelnia Vistula

Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Stosunki Międzynarodowe
Dyrektor Instytutu Badań w dyscyplinie nauki o polityce i administracji

Politolog, dr nauk ekonomicznych. Był szefem Katedry Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula (2014-2017) i dyrektorem wykonawczym Centrum Stosunków Międzynarodowych (2010-2013). Stypendysta European University Institute we Florencji (2018), Transatlantic Academy w Waszyngtonie (2013-2014), a także Carnegie Council for Ethics in International Affairs (tzw. non-resident 2014-2017). W przeszłości pełnił również funkcje wykonawcze i doradcze w Parlamencie Europejskim (Bruksela-Strasburg, 2004-2009) oraz Konwencie ds. Przyszłości Europy (Bruksela, 2002-2003). Przed przystąpieniem Polski do UE współzakładał i był członkiem Rady Programowej Inicjatywy „TAK w Referendum” (2002-2003), a także Narodowej Rady Integracji Europejskiej (2002-2004).

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• organizacje międzynarodowe;
  • ład światowy;
  • przyszłość i reformy Unii Europejskiej.