dr Damian Szczepański
e-mail: d.szczepanski@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Administracja

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk prawnych, rozprawa doktorska pt. Zamówienia publiczne jako forma ochrony gospodarczych interesów państwa. Od 2000 r. prowadził zajęcia na Wydziale Administracji Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku (w latach 2018-2019 – dziekan Wydziału Administracji AH w Pułtusku). Adwokat, prowadzi w Warszawie indywidualną kancelarię adwokacką. Prowadzi zajęcia dla aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego z prawa gospodarczego w latach 2010-2013 i 2015-2019 w Warszawie. Prowadzi szkolenia z zakresu zamówień publicznych. Autor blisko 60 artykułów głównie z zakresu zamówień publicznych, opublikowanych m.in. w prawniczych miesięcznikach: „Państwo i Prawo”, „Prokuratura i Prawo”, „Gazeta Sądowa”, „Palestra”, „Dziennik. Gazeta Prawna” i „Zamówienia Publiczne. Doradca”.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• zamówienia publiczne;