e-mail: a.foltarz@vistula.edu.pl
Wydział: Europejski Wydział Sztuk
Kierunek kształcenia: Grafika / Architektura

Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; w latach 1998-2013 związany z Instytutem Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej; brał udział w wielu wystawach zarówno krajowych jak i międzynarodowych oraz w konferencjach naukowych; autor licznych opracowań projektowych i realizacji z zakresu architektury wnętrz, wystawiennictwa i scenografii do własnych scenariuszy; w jego dorobku znajduje się m.in. zbiorowa wystawa pt. „Erotage”, Monodram pt. „12 razy rondo” XXIV Kaliskie Spotkania Teatralne, wystawa autorska pt. „Struktury czasoprzestrzenne. Media i eksperymenty artystyczne”; jest autorem wielu etiud i akcji paraplastycznych.

Zainteresowania badawcze:

• projektowanie wnętrz;