Kierunek kształcenia: Turystyka i Rekreacja

Doktor habilitowany nauk humanistycznych; profesor nadzwyczajny Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie; socjolog i humanista z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia zajęć na różnych poziomach edukacji; specjalista w zakresie realizacji szkoleniowych projektów turystycznych, edukacji regionalnej, wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju i koedukacji; pełnił funkcje: kierownika zakładu przedmiotów ogólnych, kierownika katedry hotelarstwa i gastronomii, prodziekana ds. studenckich i dziekana wydziału, przewodniczył Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia i stypendialnej; jest członkiem wydziałowej komisji programowej oraz koordynatorem modułu przedmiotów.

Zainteresowania badawcze:

• socjologia turystyki i edukacja międzykulturowa,
  • wpływ aktywności turystycznej na rozwój i funkcjonowanie człowieka jako jednostki oraz jako element środowiska przyrodniczo- i społeczno-kulturalnego,
  • zagadnienia dotyczące zjawisk i procesów psychicznych związanych z turystyką jako źródłem przemian społecznych w określonych środowiskach, a także psychologicznego funkcjonowania grupy turystycznej i znaczenia turystyki intencjonalnej, główne problemy turystyki religijnej i pielgrzymkowej w Polsce i na Świecie.