UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: a.wlodkowska@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Stosunki międzynarodowe

Link do profilu wykładowcy w USOSweb

Dyrektorka programu dydaktycznego Stosunki Międzynarodowe. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor habilitowana nauk społecznych w zakresie nauk o polityce (2014). Prowadzi badania z zakresu stosunków międzynarodowych na obszarze poradzieckim, polityki zagranicznej Polski oraz teorii stosunków międzynarodowych, a także problematyki gender w stosunkach międzynarodowych. Koordynatorka projektu: Kobiety w polskiej politologii. Od diagnozy do współpracy (http://kobietywpolitologii.pl). Członkini Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Założycielka i członkini „Sekcji stosunków międzynarodowych” oraz „Sekcji badań nad polityką tożsamości płciowych (Gender & Queer Politics)”. Autorka wielu publikacji.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• Studia strategiczne