e-mail:  a.legucka@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Stosunki Międzynarodowe

Analityk Polskiego Instytutut Spraw Międzynarodowych (PISM), w którym jest głównym specjalistą ds. polityki zagranicznej Federecji Rosyjskiej; była zaagażowana m.in. w opracowywanie strategii bezpieczeństwa narodowego RP; pełniła funkcję prorektora ds. studenckich Akademii Obrony Narodowej i trenowała urzędników państwowych w programie SENSE skierowanym do państw po konfliktach zbrojnych; zastępca redaktora naczelnego czasopisma “Sprawy międzynarodowe”.

Zainteresowania badawcze:

• konflikty międzynarodowe, szczególnie na obszarze postsowieckim (Europa Wschodnia,Kaukaz Południowy);
  • wschodnia polityka UE i NATO;
  • polska polityka zagraniczna wobec państw Europy Wschodniej;
  • polityka zagraniczna Rosji, Ukrainy, Białorusi i krajów Kaukazu Południowego;
  • bezpieczeństwo międzynarodowe .

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: