e-mail: a.falat@vistula.edu.pl
Wydział: Europejski Wydział Sztuk
Kierunek: Grafika

Dziekan Europejskiego Wydziału Sztuk; studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1969 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Aleksandra Kobzdeja; uprawia malarstwo, rysunek, grafikę użytkową, tkaninę artystyczną oraz scenografię teatralną; w latach 1992 – 1996 był członkiem Rady Kultury przy Prezydencie Rzeczpospolitej Polskie;. w 1992 r. założył Europejską Akademię Sztuk; ma na koncie wiele wystaw krajowych i zagranicznych; laureat licznych nagród i wyróżnień, mi.in. Medalu Komisji Edukacji Narodowej za Szczególne Zasługi dla Oświaty i Wychowania oraz Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski; jego prace znajdują się w zbiorach m.in. Muzeów Narodowych w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, a także w Muzeum im. Puszkina w Moskwie, Muzeum Sztuk Pięknych w Gandawie oraz wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.; w roku 2017 jego dzieła były prezentowane w gmachu Parlamentu Europejskiego w Brukseli; w roku 2018 był nominowany do nagrody im. Norwida w dziecinie sztuk plastycznych.