Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr hab. Elżbieta Jędrych

e-mail: e.jedrych@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Zarządzanie

Dr hab. nauk ekonomicznych w dziedzinie Zarządzanie. Od 2020 do 2022 roku Prorektor ds. Kształcenia i Internacjonalizacji. Od 2020 Dyrektor Centrum Naukowo – Badawczego w AFiB. Od 2014 r. Dyrektor Instytutu Zarządzania.

Były wykładowca University of Economics Prague, The Faculty of Business Administration oraz Monash University, Prato Centre, Business and Economics, Milano. Autorka ponad 120 publikacji naukowych i ekspertyz nt. zarządzania przedsiębiorstwem. Specjalizuje się w problematyce zarządzania kapitałem ludzkim i społecznym, zarządzania rozwojem pracowników, motywowania i wynagradzania, społecznej odpowiedzialności w procesach kadrowych, innowacji społecznych w organizacjach oraz kierowania zespołami pracowniczymi. Realizowała granty i projekty badawcze dotyczące strategii inwestowania w kapitał ludzki i społeczny, absorpcji innowacji personalnych w organizacjach oraz podnoszenia konkurencyjności organizacji przez rozwój kapitału intelektualnego.

Wypromowała 5 doktorów w dziedzinie nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.

Ostatnie publikacje:

• Jędrych E. (2021) Kapitał społeczny. Ukryty potencjał organizacji. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa, 2021.
  • Jędrych E., Rzepka A., Olesiński Z. (red.). (2021) Self-Management, Entrepreneurial Culture, and Economy 4.0 A Contemporary Approach to Organizational Theory Development. Routledge, New York, 2021.
  • Jędrych E., Rzepka A., Kocot M., (2021) Implementation and Use of Green Computing in Polish Companies Vs. Implementation of Features Characteristic of Teal Organizations. (w:) Om Prakash Jena, Alok Ranjan Tripathy, Z. Polkowski (red.). Green Engineering and Technology. Innovations, Design, and Architectural Implementation. Routledge & CRC Press.  ISBN 9780367758059, ss 344 – 356.
  • Jędrych E., Tarka P. (2020). Unstructured Big Data Analytical Methods in Firms. Conceptual Model Measurement and Perception. Big Data 2020. DOI 10.1089/big2020.0123. httpps://doi.org/10.1089.
  • Jędrych E., (2020.) Zarządzanie pracownikami w turkusowych organizacjach. W: Z. Olesiński  (red.). Komponenty turkusowych organizacji. Difin, Warszawa 2020. ISBN  978-83-8085-250-1.  s. 69 – 96.
  • Jędrych E., Berniak-Woźny J. (2019). Kształtowanie kapitału społecznego organizacji, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2019, ISBN 978-83-0119770-4.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• Zarządzanie kapitałem ludzkim i społecznym
  • Absorpcja innowacji społecznych w organizacjach
  • Przywództwo w zespołach pracowniczych
  • Kształtowanie rozwoju zawodowego pracowników – Life Long Learning

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Bezpieczeństwo wewnętrzne Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +48