Dr Hab. Elżbieta Jędrych - Uczelnia Vistula

Kierunek kształcenia: Zarządzanie
Dyrektor Centrum Naukowo-Badawczego
Dyrektor Instytutu Zarządzania

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu; wykładowca University of Economics Prague, The Faculty of Business Administration oraz Monash University, Prato Centre, Business and Economics, Milano; autorka ponad 120 publikacji naukowych i ekspertyz nt. praktyki przemysłowej; specjalizuje się w problematyce zarządzania zasobami ludzkimi i kapitałem społecznym, zarządzania rozwojem pracowników, motywowania i wynagradzania, społecznej odpowiedzialności w procesach kadrowych, innowacji społecznych w organizacjach oraz kierowania zespołami pracowniczymi; wypromowała 5 doktorów w dziedzinie nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu; realizowała granty i projekty badawcze dotyczące strategii inwestowania w kapitał ludzki i społeczny, absorpcji innowacji personalnych w organizacjach oraz podnoszenia konkurencyjności organizacji przez rozwój kapitału intelektualnego.

Zainteresowania badawcze:

• zarządzanie zasobami ludzkimi;
  • usprawnianie zarządzania organizacją;
  • inwestowanie w kapitał ludzki;
  • innowacje społeczne w organizacjach;
  • kształtowanie relacji społecznych w organizacjach;
  • uwarunkowania absorpcji innowacji personalnych.