UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

Kierunek kształcenia: Zarządzanie
Dyrektor Centrum Naukowo-Badawczego
Dyrektor Instytutu Badań w dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu i Jakości

Link do profilu wykładowcy w USOSweb

Dr hab. nauk ekonomicznych w dziedzinie Zarządzanie. Od 2020 roku Prorektor ds. Kształcenia i Internacjonalizacji i Dyrektor Centrum Naukowo – Badawczego w AFiB. Od 2014 r. Dyrektor Instytutu Zarządzania.

Były wykładowca University of Economics Prague, The Faculty of Business Administration oraz Monash University, Prato Centre, Business and Economics, Milano. Autorka ponad 120 publikacji naukowych i ekspertyz nt. zarządzania przedsiębiorstwem. Specjalizuje się w problematyce zarządzania kapitałem ludzkim i społecznym, zarządzania rozwojem pracowników, motywowania i wynagradzania, społecznej odpowiedzialności w procesach kadrowych, innowacji społecznych w organizacjach oraz kierowania zespołami pracowniczymi. Realizowała granty i projekty badawcze dotyczące strategii inwestowania w kapitał ludzki i społeczny, absorpcji innowacji personalnych w organizacjach oraz podnoszenia konkurencyjności organizacji przez rozwój kapitału intelektualnego.

Wypromowała 5 doktorów w dziedzinie nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.

Ostatnie publikacje:

Jędrych E. Kapitał społeczny. Ukryty potencjał organizacji. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa, 2021.

Jędrych E., Rzepka A., Olesiński Z. (red.). Self-Management, Entrepreneurial Culture, and Economy 4.0 A Contemporary Approach to Organizational Theory Development. Routledge, New York, 2021.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• zarządzanie zasobami ludzkimi;
  • usprawnianie zarządzania organizacją;
  • inwestowanie w kapitał ludzki;
  • innowacje społeczne w organizacjach;
  • kształtowanie relacji społecznych w organizacjach;
  • uwarunkowania absorpcji innowacji personalnych.