dr hab. inż. Leszek Jung prof. AFiB Vistula
e-mail: l.jung@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Informatyka

Informatyk i specjalista w obszarze inżynierii projektowania systemów informatycznych; absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej; pełnił funkcje kierownicze w kilku uczelniach, był m.in.: dziekanem Wydziału Inżynierii Komputerowej w PWSBiA, dziekanem Wydziału Informatyki Gospodarczej w WSHiFM, dyrektorem Instytutu Informatyki i Ekonometrii w WSDG, dziekanem Wydziału Ekonomicznego w ALMAMER WSE; recenzent artykułów w czasopismach naukowych; członek Rady Naukowej Biuletynu Instytutu Automatyki i Robotyki (ISSN 1427-35-78) – Wydział Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej; prowadził indywidualny projekt badawczy „Wykorzystanie technologii internetowych w samoocenie wiedzy i umiejętności studentów”; autor i współautor kilku wdrożonych projektów naukowo-badawczych oraz wielu publikacji naukowych.

Zainteresowania badawcze:

• inżynieria programowania;
  • języki programowania;
  • technologie projektowania serwisów internetowych;
  • metodyka i narzędzia projektowania aplikacji sensorowych.