UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: l.miletti@vistula.edu.pl
Wydział: Szkoła Języków Obcych
Kierunek kształcenia: Filologia / Filologia hiszpańska

Link do profilu wykładowcy w USOSweb

Dr hab. Luis Miletti uzyskał tytuł doktora literatury i języków romańskich w 2005 roku na University of Cincinnati. Przez okres czternastu lat wykładał na uczelniach w Stanach Zjednoczonych: Morehouse College, Georgia State University, University of North Georgia i Clark Atlanta University.

Latem 2007 roku wykładał gościnnie literaturę afro-latynoamerykańską na Universidad de Concepción w Chile. W trakcie swojej kariery założył czasopismo naukowe Negritud: Journal of Afro-Latin American Studies (2007), z którym zorganizował cztery międzynarodowe konferencje naukowe (2009-2014). W latach 2014-2015 sprawował stanowisko Dziekana Wydziału Międzykulturowego w Clark Atlanta University. Jest autorem wielu publikacji akademickich i wystąpień na międzynarodowych konferencjach. Jest także pisarzem, opublikował zbiór opowiadań w Portoryko i Ekwadorze. Ukończył pisanie sztuki teatralnej i kolejnego zbioru opowiadań, które czekają na publikację.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• dynamika władzy w literaturze latynoamerykańskiej i karaibskiej;
  • literatura afro-latynoamerykańska;
  • kreowanie tożsamości narodowej;
  • kolonizacja ciała kobiety w literaturze;
  • złoty wiek teatru Hiszpanii.