dr hab Maciej Janowicz
e-mail: m.janowicz@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek/Program kształcenia: Informatyka

Magister Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w  Toruniu, (1987), Dr Wydziału Fizyki i Astronomii, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, (1995), Dr hab. nauk fizycznych, specjalność fizyka teoretyczna: Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk. Praca naukowo-dydaktyczna: Instytut Fizyki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń (adiunkt), Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk (adiunkt); Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW, (adiunkt), w instytucjach zagranicznych: Uniwersytet Cambridge (stypendium projektu TEMPUS, 2 x 3 miesiące), Uniwersytet Federalny w Rio de Janeiro (stypendium podoktorskie, 1 rok), Królewska Politechnika w Sztokholmie (stypendium Instytutu Szwedzkiego, 3 mies.), Uniwersytet Sussex w Brighton (udział w grancie, 1 rok), Uniwersytet Carla von Ossietzkyego w Oldenburgu (stypendium Humboldta, 1 rok). Prowadził zajęcia dydaktyczne z zakresu: nauczanie języków programowania (wykłady i ćwiczenia): Python, C++, C#, Java. Wykłady i ćwiczenia z przedmiotów: systemy operacyjne, elementy kryptologii, programowanie komponentowe, paradygmaty programowania, systemy wieloagentowe, algorytmy i złożoność obliczeniowa, programowanie sterowane zdarzeniami, kryptologia. Autor 48 publikacji naukowych.