Marek Grela

e-mail:  m.grela@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna / Stosunki Międzynarodowe

Dyplomata, ekonomista i były wiceminister spraw zagranicznych; w latach 2002-2012 ambasador RP przy Unii Europejskiej, a następnie dyrektor ds. stosunków transatlantyckich w Radzie Unii Europejskiej oraz główny doradca w Europejskiej Służbie Dyplomatycznej (EEAS); obecnie współpracownik polskich i zagranicznych ośrodków studiów międzynarodowych, doradca dyplomatyczny Krajowej Izby Gospodarczej, członek Rady Fundacji Amicus Europae oraz członek Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego; ambasador ad personam.

Zainteresowania badawcze:

• integracja europejska;