Autorka książek, polskich i zagranicznych artykułów dotyczących m.in aspektów kulturowych w nauczaniu języka hiszpańskiego. Od 1996 r. bierze udział w corocznych kongresach organizowanych w ośrodkach uniwersyteckich w całej Hiszpani. Laureatka pięciu nagród jubileuszowych oraz Złotego Medalu za Długoletnią Służbę przyznanych przez Rektora Uniwersytetu Warszawskiego.

• Zainteresowania badawcze:

Metodologia nauczania języka hiszpańskiego, Glottodydaktyka w kontekście społeczno-kulturowym i realioznawczym, Frazeologia i paremiologia w zakresie języka hiszpańskiego, Kultura i cywilizacja Hiszpanii, Wiedza o sztuce Hiszpanii

Wykładane przedmioty:

Kultura i cywilizacja Hiszpanii, Język hiszpański na poziomie zaawansowanym, Metodyka pisania pracy naukowej

Zajmowane stanowiska (historia stanowisk naukowych):

• Członek Rady Wydawniczej Zeszytów Naukowych Filologii w Uczelni Vistula
    • Członek Rady Wydziału (Vistula, UW)
    • Członek hiszpańskiego Stowarzyszenia Wykładowców Języka Hiszpańskiego AEPE
    • Członek Komisji Wydawniczej na UW

Zajmowane stanowiska (pełnione funkcje organizacyjne i akademickie):

• Dziekan Wydziału Filologii AFiB Vistula
    • Kierownik Filologii w Uczelni Vistula
    • Kierownik Pracowni Językoznawstwa Iberyjskiego i Dydaktyki Języków na UW

Działania naukowe:

• Pisanie i publikowanie artykułów i książek naukowych
    • Recenzowanie prac naukowych (w tym doktorskich)
    • Coroczne uczestniczenie w kongresach naukowych w kraju i za granicą
    • Coroczne wygłaszanie referatów naukowych na kongresach organizowanych na terenie Hiszpanii
    • Kierowanie pracami magisterskimi (85) i doktorskimi (2)
  • Publikacje naukowe:

1. (2015) Małgorzata Koszla-Szymańska, “Textos paremiológicos en la didáctica de la lengua española” 1a parte. Zeszyt Naukowy Filologia IV
    2. (2015) Małgorzata Koszla-Szymańska, “El papel del arte en la enseñanza de la lengua española: la obra de El Greco como recurso didáctico, p. 217-229.
    3. (2014) Małgorzata Koszla-Szymańska, Realioznawczo-kulturowe aspekty nauczania języka hiszpańskiego. Książka polska 312 stron. Wyd.: Zakład Graficzny UW.
    4. (2014) Małgorzata Koszla-Szymańska, “Las leyendas como material de apoyo en la enseñanza de la lengua española”. Artykuł opublikowany w zbiorze: El español en la era digital (445 stron). Campus Encuadernaciones, S.L. Valladolid. Págs. 319-333.
    5. (2013) Małgorzata Koszla-Szymańska, “Curiosidades, chistes y anécdotas en la enseñanza de la lengua española”. Praca zbiorowa (366 stron), tytuł: El español, vehículo multicultural. Salamanca: Gráficas Varona, S. A. Pol. Industrial “Montalvo”, pág. 87 – 101.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: