e-mail: m.koszla-szymanska@vistula.edu.pl
Wydział: Filologia Hiszpańska
Kierunek kształcenia: Iberystyka

Językoznawca, glottodydaktyk języka hiszpańskiego, znawca kultury i cywilizacji Hiszpanii; pracuje jednocześnie na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Finansów i Biznesu Vistula; bierze czynny udział w corocznych kongresach organizowanych przez Stowarzyszenie AEPE w ośrodkach uniwersyteckich całej Hiszpanii; autorka książek i artykułów dotyczących m.in. hiszpańskich idiomów oraz aspektów kulturowych w nauczaniu języka hiszpańskiego; w latach 2009-2014 wzięła udział w międzynarodowym projekcie, realizowanym pod kierunkiem dr Julii Sevilli z Uniwersytetu Complutense w Madrycie, którego owocem stała się 1000 stronicowa publikacja nt. wierzeń, przesądów i frazeologii w Polsce.

Zainteresowania badawcze:

• glottodydaktyka w kontekście lingwistycznym, społecznym i realio-kulturowym;
  • frazeologia i paremiologia w zakresie języka hiszpańskiego;
  • kultura i cywilizacja Hiszpanii;
  • wiedza o sztuce Hiszpanii.