Mirosław Bojańczyk

e-mail: m.bojanczyk@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Finanse i rachunkowość

Specjalista w zakresie wyceny przedsiębiorstw, tworzenia biznesplanów i oceny projektów inwestycyjnych, opiniowania wniosków kredytowych; wieloletni wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i innych uczelni; od ponad 30 lat związany z nauką i praktyką gospodarczą; w badaniach naukowych podejmuje tematy funkcjonowania rynku kapitałowego, funduszy inwestycyjnych, wyceny przedsiębiorstw, kontrolingu oraz finansów i rachunkowości przedsiębiorstw; posiada duże doświadczenie praktyczne; był m.in. głównym księgowym w kilku firmach, prezesem zarządu polsko-niemieckiej spółki konsultingowej „Taylor Consulting”, wicedyrektorem Departamentu Systemu Bankowego i Instytucji Finansowych w Ministerstwie Finansów, dyrektorem w Citibanku, prezesem jednego z Narodowych Funduszy Inwestycyjnych, wiceprezesem Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego i członkiem Komisji Papierów Wartościowych; zasiadał też w wielu radach nadzorczych; od wielu lat jest również dyrektorem finansowym firmy deweloperskiej WAN; autor ponad 80 publikacji w języku polskim i angielskim; jeden z 50 najlepszych polskich menedżerów w 1997 r. „Home & Market”; laureat II nagrody gazety „Parkiet” – Najlepszy NFI 1997 r.

Zainteresowania badawcze:

• ekonomia;