Prezes Zarządu polsko-niemieckiej spółki konsultingowej „Taylor Consulting”. Od wielu latjest również dyrektor finansowym firmy deweloperskiej WAN. Jest członkiem Komisji Papierów Wartościowych. Jeden z 50 najlepszych polskich menedżerów w 1997 r. „Home & Market”. Laureat II nagrody gazety „Parkiet” – Najlepszy NFI 1997 r. W Narodowym Funduszu Inwestycyjnym im. E. Kwiatkowskiego był Prezesem Zarządu. Z kolei w Ministerstwie Finansów był wicedyrektorem Departamentu Systemu Bankowego i Instytucji Finansowych. Jest specjalistą w zakresie tworzenia biznes planów, opiniowaniu wniosków kredytowych oraz ocenie projektów inwestycyjnych.

Wieloletni wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i innych szkół. Od ponad 20 lat związany jest z nauką i praktyką gospodarczą. W badaniach naukowych podejmuje tematy funkcjonowania rynku kapitałowego, funduszy inwestycyjnych, wycen przedsiębiorstw, kontrolingu oraz finansów i rachunkowości przedsiębiorstw. Posiada duże doświadczenie praktyczne. Był m.in. głównym księgowym w kilku firmach, dyrektorem w Citibanku, Prezesem jednego z Narodowych Funduszy Inwestycyjnych, Wiceprezesem Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego i Członkiem Komisji Papierów Wartościowych. Zasiadał w wielu radach nadzorczych, w tym Polskiego Banku Rozwoju i Izolacji w Zduńskiej Woli. Autor ponad 70 publikacji w języku polskim i angielskim.

• Zainteresowania badawcze:

Tworzenie biznes planów, opiniowanie wniosków kredytowych, ocena projektów inwestycyjnych, analiza finansowa, inżynieria finansowa, oraz zagadnienia rachunkowości spółek, rynki kapitałowe, wycena i zarządzanie wartością, bezpieczeństwo ekonomiczne.

Wykładane przedmioty:

Analizy finansowe, Sporządzanie biznes planów, Restrukturyzacja przedsiębiorstw i banków, Rachunkowość, Inżynieria finansowa, Metody wyceny przedsiębiorstw, Rynki kapitałowe, Finanse publiczne.

• Książki:

1. Corporate finance in unstable world, AFiB Vistula 2015 (w druku, ok. 15 arkuszy).
    2. Bezpieczeństwo ekonomiczne w niestabilnym świecie, AFiB Vistula 2014 (14 arkuszy).
    3. Niestabilna gospodarka, upadek zaufania i co dalej, wizjonerzy i prepersi, SGH 2013 (14 arkuszy).
    4. Finanse przedsiębiorstwa (podręcznik), SGH, Warszawa, 2012 (15 arkuszy)

Artykuły:

1. Od niestabilności do ryzyka – analiza zmienności historycznej indeksów giełdowych, „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie”, KNOP, styczeń 2014.
    2. Nauka i praktyka – o nauce i metodologii słów kilka. „Przedsiębiorstwo przyszłości, Kwartalnik Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im.H.Chodkowskiej”, 4(17) 2013.
    3. Regresja i korelacja na światowych rynkach – w pułapce metod ilościowych, „Kwartalnik Naukowy Uczelni Vistula”, 4(38)2013.
    4. Zaufanie w niestabilnym świecie, „Przedsiębiorstwo przyszłości, Kwartalnik Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. H. Chodkowskiej”, 4(13) 2012, s. 22-38.
    5. Leczyć przyczyny kryzysu, a nie objawy, „Kwartalnik Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. H. Chodkowskiej”, nr 3(12) 2012, s. 9-23.
    6. Niestabilność rynków kapitałowych, „Kwartalnik Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. H. Chodkowskiej”, nr 2(11) 2012, s. 35-45.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: