Dr Hab. Paweł Gburzyński - Uczelnia Vistula

e-mail: p.gburzynski@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Inżynierski
Kierunek kształcenia: Informatyka

Doświadczony praktyk o zainteresowaniach i osiągnięciach teoretycznych; tworzył i współtworzył systemy operacyjne, kompilatory, systemy specyfikacji i symulacji, szczególnie do zastosowań wbudowanych i telekomunikacyjnych; autor ponad 200 publikacji (telekomunikacja, symulacja, systemy operacyjne, bezpieczeństwo); występował na wielu międzynarodowych konferencjach, pracował w renomowanych, światowych ośrodkach akademickich, m.in. w Kanadzie, USA i w Niemczech; współpracował z wieloma korporacjami, m.in. z Lockheed-Martin i NASA; w 2002 był jednym ze współzałożycieli Olsonet Communications, kanadyjskiej firmy produkującej zaawansowane rozwiązania w zakresie rozproszonych, bezprzewodowych systemów sensorowych; laureat nagrody państwowej I stopnia (Polska, 1986) za pracę w projekcie Loglan i nagrody McCalla (Kanada, 2003-2004) za osiągnięcia naukowe.

Zainteresowania badawcze:

• systemy wbudowane;