Wojciech Huebner

e-mail: w.huebner@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek: Ekonomia

Doktorat i habilitację obronił na wydziale Handlu Zagranicznego SGPiS/SGH w Warszawie; doświadczenie akademickie zdobywał w USA (San Francisco State University i Harvey Mudd College, Claremont Colleges, CA) oraz w Niemczech (Uniwersytet w Mainz); kierował i uczestniczył w projektach ONZ w Afryce, Azji Centralnej i Chinach – między innymi w międzynarodowym programie The Silk Road Initiative w Pekinie; był również regionalnym doradcą ONZ do spraw wdrażania reform gospodarczych w Azji Centralnej; współzałożył The Silk Road Global Alliance (SRGA), międzynarodowej organizacji pozarządowej zajmującej się propagowaniem idei Szlaku Jedwabnego; profesor honorowy Uniwersytetu w Rizhau (Chiny); w latach 2014-16 i 2017-18 kierował programem Ekonomii na Wydziale Biznesu i Stosunków Międzynarodowych w Grupie Uczelni Vistula; od 2017 r. Dyrektor Centrum Badań Azjatyckich (Asia Research Centre) przy tymże Wydziale.

Zainteresowania badawcze:

• Szlak Jedwabny (podejście multidyscyplinarne i wielokulturowe);
  • Chiny – historia i współczesność;
  • współczesna Azja;
  • zarządzanie;
  • współczesny biznes międzynarodowy – jego aspekty kulturowe i ewolucja koncepcji;
  • historia myśli ekonomicznej.