Jezry M Nowak

e-mail: jerzy.nowak@vistula.edu.pl

Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Stosunki międzynarodowe

Emerytowany zawodowy dyplomata z 50-letnim stażem (m.in. ambasador w Hiszpanii i przy NATO), negocjator wielu porozumień międzynarodowych, specjalizował się w dyplomacji wielostronnej i bezpieczeństwie międzynarodowym, napisał ok. 90 prac naukowych i popularno-naukowych (m.in. monografię nt. Układu Warszawskiego, skrypt o dyplomacji wielostronnej, wspomnienia), doktoryzował się i habilitował na UMK w Toruniu; były prezes Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego (obecnie wiceprezes).