dr hab. Ryszard Kozera
e-mail: r.kozera@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek/Program kształcenia: Informatyka

Mgr nauk matematycznych – Wydział Matematyki, Mechaniki i Informatyki, Uniwersytet Warszawski, PhD in Computer Science – Flinders Uni. of South Australia, Adelaide, Australia; dr nauk matematycznych – Wydział Matematyki, Mechaniki i Informatyki, Uniwersytet Warszawski, (1992) nostryfikacja PhD z Australii; dr hab. nauk informatycznych – Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Politechnika Śląska.

Stypendia i granty: Flinders University Postgraduate PhD Scholarship, Adelaide, Australia, (1987-1991), Alexander von Humboldt Fellowship, Technical Uni. Berlin, Berlin, Germany, przyznane przez Alexander von Humboldt Foundation, Bonn, Germany, (1996-1997), (1996) Junior Award for One of Two Best Australian Scientists working in Germany on research project, Alexander von Humboldt Foundation, Bonn, Germany, (1996), The Europe Research Fellowship, granted by Alexander von Humboldt Foundation, Bonn Germany, 1996-1997, Alexander von Humboldt Fellowship, Christian Albrecht Uni., Kiel, Germany, przyznane przez Alexander von Humboldt Foundation, Bonn, Germany, (2000), Small Australian Research Council Grant, The University of Western Australia, Perth, Australia, przyznane przez Australian Research Council, Canberra, Australia, (2001-2001), Alexander von Humboldt Fellowship, Christian Albrecht Uni., Kiel, Germany, przyznane przez Alexander von Humboldt Foundation, Bonn, Germany, (2004), „Opracowanie innowacyjnych produktów ekologicznych dla ekologicznej uprawy roślin sadowniczych”, EkoTech Product, UDAPOIG 01.03.03-00-109/08, Skierniewice, Poland, (2013).

Pracownik naukowo-dydaktyczny: Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Społecznej Akademii Nauk. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych.