e-mail: r.michalski@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Finanse i Rachunkowość

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH); w latach 1988-1995 pracował w Ministerstwie Finansów, m.in. na stanowisku wiceministra; w latach 1995-1999 w sektorze prywatnym i w różnych instytucjach akademickich; od lipca 2002 do maja 2004 roku ponownie wiceminister finansów, odpowiedzialny za negocjacje finansowe z Unią Europejską, zarządzanie długiem publicznym i współpracę z NBP; w latach 2007-2016 dyrektor Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur w Warszawie; od 2012 r. profesor nadzwyczajny Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Zainteresowania badawcze:

• finanse międzynarodowe;