Stanisław Stępka

dr hab. Stanisław Stępka prof. AFiB Vistula
e-mail: s.stepka@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny (Filia w Pułtusku)
Kierunek kształcenia: Politologia

Dr hab. nauk o polityce, jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, stopnie naukowe uzyskał na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2008-2016 prodziekan Wydziału Nauk Społecznych SGGW w Warszawie; członek Senackiej Komisji ds. Nauki, Wdrożeń i Upowszechnienia Wiedzy (2008-2016); członek Rady Programowej Wydawnictw SGGW (2008-2016); przewodniczący Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (2006-2009).

Główne kierunki działalności naukowej koncentrują się na historii społeczno-politycznej XX w., dziejach ruchu ludowego i problematyce regionalnej. Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych z zakresu współczesnej historii społeczno-politycznej i politologii.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• historia instytucji politycznych;
  • ruchy społeczne;
  • metodologia badań historycznych i politologicznych;
  • władza i społeczeństwo  w PRL.