UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: w.duczko@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Historia

Studiował na Uniwersytecie Warszawskim (1965-1969): archeologia powszechna; studia w Szwecji (1970-1974): Uniwersytet Uppsalski – archeologia skandynawska, historia sztuki; Uniwersytet Sztokholmski – numizmatyka. Udział w wieloletnich badaniach i publikacjach materiałów z wikińskiej Birki; doktorat (1986); docent na Uniwersytecie Uppsalskim przy Instytucie Archeologicznym (1990); najważniejsze wykopaliska – na Birce i w Starej Uppsali; siedem lat przewodniczący Szwedzkiego Towarzystwa Bizantologicznego; od 2005 r. pracownik  Akademii Humanistycznej w Pułtusku.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze

• historia i archeologia pierwszego tysiąclecia naszej ery;
  • epoka wikingów, szczególnie w Europie Wschodniej;
  • badanie początków państw skandynawskich i słowiańskich;
  • studia nad wczesnośredniowiecznymi skarbami.