dr hab. Wojciech Charemza
E-mail: w.charemza@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Ekonomia

Prof. dr hab. nauk ekonomicznych. Przez ponad 20 lat pracował na Uniwersytecie w Leicester w Wielkiej Brytanii na stanowisku profesora. W latach 2004-2007 był doradcą Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Zastępca Dyrektora Instytutu Badań Ekonomicznych WBiSM. W pracy naukowej zajmuje się ekonometrią szeregów czasowych i makroekonomią. Publikuje w wielu pismach o zasięgu światowym, miedzy innymi w „Economic Journal”, „Review of Economic Studies”, „International Journal of Forecasting”, „Journal of Economic Dynamics and Control”, „European Economic Review” i „Oxford Bulletin of Economics and Statistics”.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• badanie niepewności geopolitycznej i jej znaczenia w makroekonomii;
  • metody symulacyjne w prognozowaniu;
  • badanie dynamiki inflacji;
  • makroekonomiczne efekty prognoz;
  • mechanizmy i motywacje publikowania w pismach naukowych.