e-mail:  w.kostecki@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Stosunki międzynarodowe

Politolog, specjalista w zakresie stosunków międzynarodowych, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego; autor wielu publikacji naukowych na temat współczesnych zagadnień międzynarodowych, problematyki bezpieczeństwa, mediów, konfliktów oraz teorii polityki; w latach 2007-2011 przewodniczący Zespołu ds. stanu zagrożeń społeczeństwa i państwa Komitetu Badań nad Zagrożeniami PAN; uczestnik krajowych (NCN) oraz międzynarodowych programów badawczych (m.in. na Uniwersytecie w Cambridge, Uniwersytecie Kopenhaskim, w Berghof Research Center); członek European International Studies Association i uczestnik Global Security Fellows Initiative; od 2018 r. członek Komitetu Zarządzającego programu COST pod nazwą “EU Foreign Policy Facing New Realities: Perceptions, Contestation, Communication and Relations”.

Zainteresowania badawcze:

• dynamika stosunków międzynarodowych;
  • bezpieczeństwo (międzynarodowe, krajowe, teoria i metodologia);
  • badania konfliktów (konflikty etniczne, społeczne, polityczne i międzynarodowe);
  • rozwój integracji europejskiej;
  • teoria i socjologia mediów;
  • internet i globalizacja.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: