Dni otwarte online już od 21.09.2020

e-mail: m.palaszewski@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Architektura

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, stopień doktora nauk technicznych uzyskał w Politechnice Poznańskiej. Specjalista w zakresie planowania i projektowania obiektów ochrony zdrowia; wieloletni wykładowca wielu uczelni (m.in. Politechnika Warszawska, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy), były kierownik Zakładu Teorii budownictwa Szpitalnego CMKP; z Vistulą związany od 2017 r., promotor kilkudziesięciu prac dyplomowych. Były stypendysta Rady Europy w Danii i Belgii; uczestnik wielu międzynarodowych kongresów dotyczących szpitalnictwa, autor referatów oraz wielu publikacji, także w językach angielskim, niemieckim i francuskim. Od ponad 40 lat członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Szpitalnictwa, członek Międzynarodowej Federacji Szpitalnictwa. Wieloletni przedstawiciel Warszawy w konsorcjum średnich miast europejskich na temat planowania opieki zdrowotnej w terenach zurbanizowanych. Przez wiele lat był ekspertem i menadżerem projektów w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz w programie PHARE dotyczącym reformy ochrony zdrowia w Polsce.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• projektowanie obiektów ochrony zdrowia;
  • projektowanie obiektów sportu i rekreacji.