dr inż. arch. Mozahem Zin Eddin
e-mail: m.zin-eddin@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Architektura

Od 1997 r. dr inż. arch. na Wydziale Architektury Uniwersytetu Al-Baath, od 2016 r. w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania, od 2018 r. w  Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Ukończył studia na Politechnice Gdańskiej (1995). W latach 2008-2009 prodziekan do spraw naukowych Wydziału Architektury Uniwersytetu Al-Baath, 2009-2013 dziekan Wydziału Architektury Uniwersytetu Al-Baath. Jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu architektury i urbanistyki.

Zainteresowania dydaktyczne / badawcze:

• zrównoważona architektura;
  • ekologiczna architektura mieszkaniowa i publiczna;
  • nowoczesne materiały budowlane;
  • dostosowanie środowiska życia człowieka do zmiany klimatu;
  • architektura Bliskiego Wschodu.