dr inż. Bartłomiej Kubica
e-mail: b.kubica@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek/Program kształcenia: Informatyka

Dr nauk technicznych z zakresu informatyki; rozprawa doktorska pt. „Optymalizacja sterowania systemami dostępu z niepewnymi parametrami” obroniona w 2006 r. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół obliczeń numerycznych, zwłaszcza metod przedziałowych i w naturalny sposób także programowania równoległego, w tym wielowątkowego. Obejmują także zagadnienia analizy wielokrotnej, modelowania probabilistycznego, systemów kolejkowych, sieci komputerowych i systemów czasu rzeczywistego. Od kilku lat organizuje minisympozja „High Performance Computing Interval Methods” na konferencjach serii PARA („State of the Art in Scientific and Parallel Computing”) oraz współorganizuje minisympozja o takiej tematyce na konferencjach serii PPAM („Parallel Processing and Applied Mathmatics”). Oprócz wykładów na Politechnice Warszawskiej prowadzi też zajęcia na Universita degli Studi di Genova, w Genui, we Włoszech. Zajęcia odbywają się w ramach studiów European Master of Robotics (EMARO), a prowadzonym przedmiotem są Systemy czasu rzeczywistego (Real-time Systems). Wieloletni pracownik dydaktyczny Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych.