e-mail: p.pecenik@vistula.edu.pl
Wydział: Europejski Wydział Sztuk
Kierunek kształcenia: Architektura

Wykładowca z ponad 40-letnim doświadczeniem zawodowym; był zaangażowany w ponad 40 dużych projektów drogowych, transportowych i inżynieryjnych w ponad 17 krajach świata; zajmował się projektowaniem drogowym (od fazy wstępnej do projektu technicznego); uczestniczył w licznych pracach studyjnych „ multi-modal transport systems” przy prognozowaniu i  modelowaniu ruchu, opracowaniu projektów Inżynierii ruchu, planowaniu systemów transportowych i planów ogólnych miast; doradzał w zakresie optymalizacji systemów transportowych (sieć drogowa, tramwajowa, kolejowa); brał udział w przygotowaniu dokumentów przetargowych, specyfikacji technicznych i kosztorysów.

Zainteresowania badawcze:

• węzły miejskości.