dr inż. Piotr Zaremba
e-mail: p.zareba@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek/Program kształcenia: Informatyka

Dr nauk matematycznych, Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk. Rozprawa doktorska z zakresu procesów stochastycznych (1990). Od 1980 r. pracownik naukowo-dydaktyczny i dydaktyczny Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, WSGE w Warszawie, UW im. MS-C w Warszawie, PWSBiA. Współpraca z Ośrodkiem Szkolenia i Analiz Programowych TVP. Specjalista do spraw ekonomiczno–finansowych w DHN PAN. Współpraca z OEIiZK w Warszawie. Prowadzone przedmioty: informatyka: języki programowania, programowanie, technologie internetowe, aplikacje WWW, bazy danych, metody numeryczne, komputery kwantowe, Big Data, uczenie maszynowe (ML), matematyka, statystyka, teoria prawdopodobieństwa, procesy stochastyczne, sztuczna inteligencja (AI), ekonometria, prognozowanie, matematyka finansowa. Informatyka stosowana: pakiety statystyczne, środowiska obliczeniowe.