Absolwent i doktorant Instytutu Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Politechniki Wrocławskiej. Zespół Doświadczalnej Analizy Naprężeń. Prace naukowo badawcze dla przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego. Autor i współautor 43 opracowań i publikacji. Pierwszy w Politechnice Wrocławskiej doktorat z biomechaniki. Absolwent studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego z kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych. Certyfikowany rzeczoznawca ZG PZM i stowarzyszeń Poleksmot, Simtech, TUVPOL. Partner Audatex i SSH Polska. Rzeczoznawca z listy Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Stały Biegły Sądowy Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dziedziny technika samochodowa, specjalizacja ruch drogowy, wycena wartości oraz kosztów i jakości napraw pojazdów samochodowych, auta zabytkowe, analiza przyczyn wypadków w użytkowaniu maszyn i urządzeń. Właściciel Biura Rzeczoznawstwa Samochodowego.