e-mail: b.karlikowska@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Finanse i Rachunkowość

Doktor nauk ekonomicznych (Instytut Finansów AFiB Vistula); absolwentka SGGW; ukończyła również Polsko-Brytyjskie Studia Ubezpieczeniowe i Podyplomowe Studia Rachunkowości; uzyskała uprawnienia brokera ubezpieczeniowego i samodzielnej księgowej; od 1998 r. jest nauczycielem akademickim; autorka i współautorka wielu publikacji naukowych z zakresu zarządzania ryzykiem; uczestniczka grantu MNiSW – Innowacyjna Polska w Europie 2020 r.

Zainteresowania badawcze:

• małe i średnie przedsiębiorstwa – zakładanie i finansowanie;
  • sprawozdawczość finansowa i niefinansowa;
  • społeczna odpowiedzialność biznesu;
  • rozliczenia i koszty;
  • warunki prowadzenia biznesu.