dr inż. Wioletta Wieszczycka
e-mail: w.wieszczycka@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Ekonomia

Inżynier i ekonomista, wykładowca AFiB Vistula. Absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej (1999), ukończyła studia MBA SGGW / ESSEC Paris Business School (2002) oraz uzyskała doktorat na Wydziale Biznesu i Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula (2019). Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz członek Komitetu Prognoz „Polska 2000 Plus” Polskiej Akademii Nauk. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w pracy w korporacjach międzynarodowych.

Zainteresowania dydaktyczne / badawcze:

• rozwój gospodarczy krajów Azji Południowo-Wschodniej;
  • wpływ technologii na rozwój gospodarczy państw;
  • problemy transformacji gospodarczej.