UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

Wydział: Szkoła Języków Obcych
Kierunek kształcenia: Filologia / Filologia angielska
Dyrektor Programu Kształcenia Filologia Angielska

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, literaturoznawczyni, zajmująca się głównie literaturą współczesną oraz komparatystyką; autorka monografii The Web of Sense: Patterns of Involution in Selected Works of Virginia Woolf and Vladimir Nabokov (2012), jak również ponad 30 artykułów naukowych na tematy literatury, kultury i filmoznawstwa; wykłada literaturę i kulturę brytyjską oraz amerykańską; tłumaczka (j. angielski i rosyjski); współredaktorka pracy zbiorowej (wraz z dr Mikołajem Wiśniewskim) Vladimir Nabokov and the Fictions of Memory (2019). Stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej w roku 2018-2019, dzięki czemu przeprowadziła badania archiwalne w Harry Ransom Center (Austin, Texas) nad rękopisami Iana McEwana. Wyniki tych badań stanowić będą część powstającej rozprawy habilitacyjnej na temat twórczości pisarza.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• brytyjska literatura współczesna;
  • komparatystyka;
  • modernizm i postmodernizm w literaturze i kulturze wizualnej;
  • adaptacje filmowe dzieł literackich;
  • komunikacja międzykulturowa;
  • literatura detektywistyczna.