e-mail: i.ksiezopolska@vistula.edu.pl
Wydział: Filologii
Kierunek kształcenia: Filologia

Dyrektor programu kształcenia Filologii Angielskiej oraz Chińskiej; absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, literaturoznawczyni, zajmująca się głównie literaturą współczesną oraz komparatystyką; autorka monografii The Web of Sense: Patterns of Involution in Selected Works of Virginia Woolf and Vladimir Nabokov (2012), jak również ponad 30 artykułów naukowych na tematy literatury, kultury i filmoznawstwa; wykłada literaturę i kulturę brytyjską oraz amerykańską; tłumaczka (j. angielski i rosyjski); obecnie pracuje nad redakcją pracy zbiorowej (wraz z dr Mikołajem Wiśniewskim) Vladimir Nabokov and the Fictions of Memory oraz rozprawą habilitacyjną na temat twórczości Iana McEwana; stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej w roku 2018-2019.

Zainteresowania badawcze:

• brytyjska literatura współczesna;
  • komparatystyka;
  • modernizm i postmodernizm w literaturze i sztuce;
  • komunikacja międzykulturowa;
  • literatura detektywistyczna.