IMG 6114

Absolwentka Wydziału Polonistki Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, absolwentka Pomagisterskiego Studium Emisji Głosu przy UW, nauczyciel języka polskiego, wykładowca akademicki w zakresie językoznawstwa oraz gramatyki języka polskiego (UW – studia dzienne, zaoczne i podyplomowe, WSP ZNP, APS im. Marii Grzegorzewskiej, Wyższa Szkoła Przymierza Rodzin im. Bł. Edmunda Bojanowskiego i inne), wieloletni nauczyciel emisji głosu na specjalizacji nauczycielskiej UW i na innych uczelniach, autorka nowatorskiego programu szkoleń z emisji głosu i retoryki funkcjonalnej dla nauczycieli praktyków przy Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, z którym stale współpracuje.

Pracę doktorską na temat dyskursu familijnego przygotowywała w Zakładzie Fonetyki i Logopedii Wydziału Polonistki UW (obecnie Zakład Logopedii i Emisji Głosu), gdzie pełniła funkcję sekretarza Zakładu oraz przedstawiciela doktorantów do Rady Instytutu. Zorganizowała liczne konferencje i uczestniczyła w opracowywaniu redakcyjnym tomów pokonferencyjnych.  Na co dzień zajmuje się propagowaniem wiedzy o języku w środowisku lokalnym, wprowadziła w szkole, w której była polonistką uroczyste obchody Dnia Języka Ojczystego, publikowała w lokalnej prasie, współpracowała z Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów, gdzie przeprowadziła warsztaty recytatorskie dla nauczycieli, jest autorką ponad trzydziestu artykułów naukowych, recenzji, sprawozdań i tekstów publicystyczno-naukowych, recenzentką „Kwartalnika Polonicum” przy UW oraz członkiem Komisji Etyki Słowa przy PAU w Krakowie, wiele lat uczestniczyła w obradach Rady Języka Polskiego PAN. Jako wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów aktywnie wspiera działania na rzecz kultywowania miłości do języka polskiego, tradycji i kultury polskiej w kraju i na świecie.