Janusz Mrowiec

e-mail: j.mrowiec@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Stosunki Międzynarodowe

Dyplomata, ambasador tytularny, doktor nauk humanistycznych w obszarze stosunków międzynarodowych; przedstawiciel Polski na międzynarodowych konferencjach m.in. w Zgromadzeniach Organizacji Jedności Afrykańskiej i Unii Afrykańskiej, w Radach Ligi Państw Arabskich oraz w szczytach Organizacji Współpracy Islamskiej i Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej; były Ambasador RP w Senegalu, Mali, Gwinei, Gwinei Bissau, Wyspach Zielonego Przylądka, Gambii i Algierii; wieloletni wykładowca SGPiS (obecnie SGH); autor licznych publikacji na temat stosunków międzynarodowych, świata arabskiego, islamu, terroryzmu oraz różnic kulturowych.

Zainteresowania badawcze:

• świat arabski;
  • islam – jego ewolucja;
  • terroryzm;
  • bezpieczeństwo;
  • relacje cywilizacji islamskiej z zachodnią;
  • wielokulturowość;
  • polska polityka zagraniczna.