Jolanta Johnsson

dr Jolanta Gołembiowska-Johnsson
e-mail: j.johnsson@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Grafika, Architektura, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Dyrektor Programu Kształcenia Grafika

Absolwentka wydziału Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1989); uprawia twórczość w dziedzinie malarstwa, grafiki i rysunku; swoje prace pokazuje  na wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, brała też udział w licznych wystawach zbiorowych; współpracuje z wydawnictwami polskimi i zagranicznymi w zakresie projektów okładek i layoutu książek, reklamy wydawniczej i innych publikacji; współpracowała z korespondentem fińskiej telewizji publicznej YLE w zakresie filmowania i edycji obrazu video.

Zainteresowania badawcze:

• malarstwo;