Juliusz Maliszewski

e-mail:  j.maliszewski@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna / Stosunki Międzynarodowe

Dyrektor programu kształcenia – Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna; doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, MBA, dziennikarz, dyplomata; pełnił wiele funkcji kierowniczych w mediach publicznych – Telewizji Polskiej i Polskim Radiu, m.in. jako dyrektor-redaktor naczelny Polskiego Radia dla Zagranicy  i członek Rady Nadzorczej TVP SA; był dyrektorem Instytutu Polskiego w Lipsku; specjalizuje się w problematyce niemieckiej i europejskiej; autor monografii „Deutsche Welle w systemie medialnym Republiki Federalnej Niemiec” i wielu pozycji dotyczących stosunków międzynarodowych i mediów.

Zainteresowania badawcze:

• stosunki międzynarodowe;