Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, mgr historii sztuki, MBA, dziennikarz i dyplomata. Dyrektor/redaktor naczelny Polskiego Radia dla Zagranicy i członek Rady Nadzorczej TVP SA. W latach 2011 – 2014 przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia RR „Radio dla Ciebie” . W latach 2005-2009 dyrektor Instytutu Polskiego w Lipsku. Pełnił również wiele innych funkcji kierowniczych w mediach publicznych, w tym w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany, m.in. odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

• Zainteresowania badawcze:

Stosunki międzynarodowe, Medioznawstwo, Zarządzanie humanistyczne

Wykładane przedmioty:

• Stosunki międzynarodowe, Retoryka dziennikarska, Dziennikarstwo telewizyjne, Zarządzanie mediami

Wykłady gościnne na uniwersytetach zagranicznych lub krajowych:

• Uniwersytet Warszawski – dziennikarstwo telewizyjne;
    • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – zarządzanie mediami
  • Publikacje naukowe:

1. 25 Jahre Medienfreiheit in Polen – der Zustand des Medienrechts, “Zeitschrift fὒr Medien- und Kommunikationnsrecht”, 6/2014, s. 492.
    2. Miejsce Polskiego Radia w dyplomacji publicznej – nadawanie na Wschód, w: „Polskie Radio na kresach wschodnich II Rzeczypospolitej”, Warszawa 2014.
    3. Cyfrowa strategia rozwoju tradycyjnego medium. Perspektywy Polskiego Radia dla Zagranicy, „Zarządzanie Mediami”, T 1(1) 2013, www.ejournals.eu/ZM/Tom 1/1 – 2013/art/2709.
    4. Dynamika rozwoju Chin i jej wpływ na ład międzynarodowy, w: „Dynamika współczesnych stosunków międzynarodowych”, red. nauk. W. Kostecki, Warszawa 2013.
    5. Die Etwicklungen des Medienmarktes in Polen w: “Polen-Analysen”, www.laender-analysen.de, Deutsch-Polnischen Institut, Darmstadt 2013.
    6. Wizerunek Czech w czeskiej trylogii Mariusza Szczygła, w: „ Alteritäten: Literatur, Kultur, Sprache”, red. red. G. Melhorn, H-Ch. Trepte, A. Jurasz, D. Rytel-Schwartz, wyd. Georg Olms, Hildesheim-Zürich-New York 2013.
    7. „Deutsche Welle w systemie medialnym Republiki Federalnej Niemiec”, wyd. ASPRA-JR, Warszawa 2012.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: