e-mail:  j.oledzka@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Stosunki Międzynarodowe

Literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce; w latach 2014-2017 realizowała grant finansowany przez Narodowe Centrum Nauki, w ramach którego była zatrudniona jako pracownik naukowy na Wydziale Historyczno- Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku; jest redaktorem tematycznym czasopisma „Kavkaz – Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość” oraz ekspertem z zakresu obszaru poradzieckiego i koordynatorem programu ,,Kaukaz Północny” w Fundacji El-Karama.

Zainteresowania badawcze:

• przywództwo;
  • legitymizacji i delegitymizacji władzy politycznej w systemach niedemokratycznych;
  • problematyka ludobójstwa;
  • teoria i praktyka inżynierii społecznej.

Leonid Markusyk

Director of International Marketing and Recruitment

e-mail: cooperation@vistula.edu.pl

(cooperation with recruitment agencies and institutions)