UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: k.klejewska@vistula.edu.pl
Wydział: Szkoła Języków Obcych
Kierunek kształcenia: Filologia / Filologia hiszpańska

Absolwentka Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych Europy Zachodniej na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach programu Erasmus studiowała także na wydziale Filologii Hiszpańskiej i Germanistyki Uniwersytetu Freie w Berlinie. Studia doktoranckie ukończyła w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW, autorka rozprawy doktorskiej pt.
„El fenómeno de performatividad y transmedialidad en el teatro español con-temporáneo: Rodrigo García y La Carnicería Teatro” (Hiszpański teatr współczesny wobec zjawiska performatywności i trans medialności: Rodrigo i La Carnicería Teatro), za którą otrzymała wyróżnienie. Zajmuje się literaturą i kulturą Hiszpanii i krajów Ameryki Południowej. W swej praktyce dydaktycznej prowadzi wykłady i ćwiczenia z licznych przedmiotów związanych z filologią hiszpańską. Promotor i recenzent prac dyplomowych głównie z dziedziny literaturoznawstwa i kulturoznawstwa. Członkini Asociación de Jóvenes Investigadores de la Literatura Hispánica. Autorka wielu publikacji.