Pełniona funkcja administracyjna: Dziekan Wydziału Filologii
e-mail: k.kacprzak@vistula.edu.pl
Wydział: Filologii
Kierunek kształcenia: Filologia hiszpańska

Doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Wrocławskiego (2004); absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Filozofii Uniwersytetu w Oviedo (Hiszpania); specjalizuje się w literaturze i teatrze krajów hiszpańskojęzycznych (doktorat nt. heteronimów u Antonio Machado i Fernando Pessoa); autorka publikacji w jęzuku polskim, hiszpańskim i francuskim nt. teatru polskiego, hiszpańskiego i latynoamerykańskiego oraz literatury Półwyspu Iberyjskiego; jej najnowsze publikacje dotyczą m.in. hiszpańskiej i europejskiej alternatywy teatralnej (La Fura dels Baus, Krystian Lupa, Teatr Ósmego Dnia), a także dydaktyki przekładu specjalistycznego; przełożyła na język polski książki m.in. Fernando Savatera i Pío Moa oraz jedną ze sztuk Alberta Boadelli; wykładała na Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Uniwersytecie Warszawskim; przez wiele lat pełniła funkcje m.in. kierownika działu promocji i rzecznika prasowego Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz Instytutu Cervantesa w Warszawie i Krakowie; była również managerką projektów w Instytucie Adama Mickiewicza w Warszawie; organizowała międzynarodowe projekty kulturalne, medialne i tłumaczeniowe,  m.in. w ramach Polskiej Prezydencji w UE oraz dwa z największych projektów promocji kultury polskiej zagranicą: POLSKA! YEAR (Rok Polski w Wlk. Brytanii, 2009-2010) i Rok Polski w Hiszpanii (2002 – 2003); tłumaczka przysięgła języka hiszpańskiego i języka francuskiego.

Zainteresowania naukowe:

•  teatr i literatura Hiszpanii XX wieku, współczesny teatr hiszpański w świetle pojęcia awangardy teatralnej, w szczególności La Fura dels Baus i Els Joglars;
  • europejski teatr eksperymentalny, alternatywny, techniki aktorskie.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: