Krzysztof Nowakowski

e-mail: krzysztof.nowakowski@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Zarządzanie

Ukończył studia w zakresie socjologii w 1995 roku na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego; w 1996 roku uzyskał stypendium International Research & Exchanges Board, amerykańskiej organizacji zajmującej się wspieraniem przemian demokratycznych w krajach Europy Środkowej; staż oraz nowe doświadczenia dydaktyczne zdobyte podczas pobytów w Cornell University (School of Industrial and Labor Relations – USA) oraz Katholieke Universiteit Leuven (Belgia – 1997) i Rutgers University (Human Resource Department, USA – 1999), przyczyniły się do przygotowania dysertacji z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i obrony pracy doktorskiej w 2002 roku (Uniwersytet Warszawski).

Zainteresowania badawcze:

• stosunki międzynarodowe;
  • socjologia ekonomiczna i polityka gospodarcza;
  • międzynarodowe zarządzanie zasobami ludzkimi i stosunki przemysłowe;
  • różnorodność kulturowa organizacji z udziałem kapitału azjatyckiego, w szczególności; koreańskiego, japońskiego i chińskiego.