e-mail: m.sulmicki@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Filologii
Kierunek kształcenia: Filologia Angielska

Absolwent Instytutu Anglistyki i Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk humanistycznych; autor publikacji i artykułów naukowych, w tym wyróżnionej przez Royal Historical Society; redaktor książki „Negotiating Culture through Comics”; tłumacz powieści oraz książek i dokumentów specjalistycznych.

Zainteresowania badawcze:

• współczesna powieść brytyjska;
  • powieść neowiktoriańska;
  • metafikcja historiograficzna, metody przedstawiania przeszłości w literaturze współczesnej;
  • przenikanie się warstwy wizualnej i słownej w powieściach graficznych.